Berr Tanker Yıkama

Lisansli tanker yıkama

BERR TANKER LİSANSLI YIKAMA TESİSİ

Berr Tanker Yıkama, Tankerlerinizin, Yıkama ve Temizliğini özenle yapıyoruz.

Süt tankeri yıkama temizleme
Foto Galeri

Projenizi Anlatan FotoğraflarıPaylaşın!

Bu kısma proje fotoğrafı için bir açıklama veya proje hakkında küçük bir tanıtım içeriği yazabilirsiniz.
Bu kısma proje fotoğrafı için bir açıklama veya proje hakkında küçük bir tanıtım içeriği yazabilirsiniz.
Bu kısma proje fotoğrafı için bir açıklama veya proje hakkında küçük bir tanıtım içeriği yazabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

KAHRAMANMARAŞ’TA FAALİYET KONUSUNDA İLK KURULUŞLARDAN BİRİSİ OLAN  LİSANSLI TANKER YIKAMA TESİSİ HALKIMIZA HİZMETE BAŞLAMIŞTIR


FİRMAMIZ; AKARYAKIT TAŞIYAN ADRLİ TANKER YIKAMA, ADR MUAYENESİ ÖNCESİ YIKAMA VE RESMİ BELGELENDİRME AMAÇLI OLUP; AKARYAKIT TANKERİ, KİMYASAL TAŞIMA TANKERİ GIDA TANKI, SÜT TANKI, YAĞ TANKI, ÇİMENTO TANKI, ASFALT TANKERİ GİBİ, KARAYOLU KOMBİNE TAŞIMACILIKTA KULLANILAN GEMİCİLİK VE GÜMRÜK İŞLEMLERİNDE İHTİYAÇ DUYULAN TANKERLER VE TÜM  TANKERLERİN TEMİZLİĞİ (KTTD) BELGELİ OLARAK SAĞLANMAKTADIR.TÜRKİYE VE AVRUPA STANDARTLARINA UYGUN YURT DIŞINDAN ÖZEL ÜRETİM İLE GETİRMİŞ OLDUĞUMUZ ENDÜSTRİYEL MAKİNE VE EKİPMANLARLA KURULMUŞ OLAN YETKİLİ TESİS, TECRÜBELİ VE İŞİNİ BİLEN PROFOSYONEL KADROSUYLA ÇEVREYE DUYARLI OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR.


AYRICA FIRÇASIZ OTO YIKAMAVE KUAFÖR HİZMETİ, MİNÜBÜS, OTOBÜS, SERVİS, KAMYON, KAMYONET, TIR, TRAKTÖR, FORKLİF, İŞ MAKİNALARI, KEPÇE YIKAMA VE TEMİZLİĞİNDE  BUHAR TEKNOLOJİSİNİ VE ROTOJET YIKAMA SİSTEMİ KULLANARAK TEMİZLİĞİNİ YAPMAKTAYIZ.


 İNSANA SAYGI, TABİATA SAYGI ANLAYIŞIMIZ VE BİLİNCİMİZLE  ÇIKTIĞIMIZ BU YOLA; KAHRAMANMARAŞ ÇEVRE İL VE İLÇELERİNE, DEĞERLİ HALKIMIZA HİZMET VERMEKTEN  MUTLULUK DUYARIZ

BERR TANKER 

YIKAMA 


Kimyasalların Taşındığı Araç ve Ekipmanların Temizlenmesi

 • image description

  Kimyasalların Taşındığı Araç ve Ekipmanlar...

  • 5 yıl önce

  KTTD (Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği), 01 Haziran 2006 tarihinde lojistik ve kimya sektöründe öne çıkan 7 kuruluşun üyeliği ile kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir dernektir.

  Kimyasal taşıyan donanımların temizlenmesi hakkındaki yasal mevzuat ve 29 Ocak 2009 tarihli ve 27125 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Tanker Temizleme Tesisleri Tebliği”dir.
  Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği (KTTD); 19 Ekim 2009 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından “Yetkilendirilmiş Kuruluş” olarak görevlendirilmiştir.

  KTTD, 1999 yılında kurulmuş olan ve güncel olarak yirmi farklı Avrupa Ülkesi’nin derneklerinin üye olduğu EFTCO (The European Federation of Tank Cleaning Organisations-Avrupa Tank Temizleme Teşkilatları Federasyonu)’nun Türkiye’deki tek üyesidir.


  KTTD’nin kuruluş amacı; karayolu veya kombine taşımacılık ile taşınan tüm kimyasal ürünleri taşıyan donanımların temizlemesi ve yeniden kullanımı sırasında oluşan atıkların, çevreye duyarlı bir şekilde bertarafının sağlanması ve kontrolünün yapılmasıdır.


  Kimyasal ürünleri taşıyan donamımlar kapsamına; karayolu veya kombine taşımacılık ile taşınan tüm kimyasal ürünleri taşıyan ekipmanlar (tanker tipi araç ve  konteynerler, tankerler, tank konteynerler, izo konteynerler,taşıma kapları: IBC tank, plastik varil ve bidonları) dahildir.  KTTD’nin, Temizleme Belgesi/Temizleme Etiketi temin etmek vb. iktisadi faaliyetlerini gerçekleştirmesi için, 09 Mart 2010 tarihinde Kimyasal Taşıma Araçları Temizleyicileri Derneği İktisadi İşletmesi kurulmuştur.

  Temizleme İstasyonlarının, Temizleme Belgesi/ Temizleme Etiketi basımı yapmalarını sağlayan WEB tabanlı yazılım sistemi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkililerinin yönlendirmesi ile KTTD tarafından hazırlanarak 1 Haziran 2010 tarihinde kullanıma açılmıştır.

  A4 boyutundaki Temizleme Belgesi; tanker tipi araç ve konteynerler, tankerler, tank konteynerler, izo konteynerler için kullanılmaktadır.
  Temizleme Etiketi ise; IBC tanklar ve bidon, fıçı benzeri plastik kaplar için kullanılmaktadır.


  Temizleme Belgesi ve Temizleme etiketi kullanılmaması veya tebliğde belirtilen diğer şartlara uyulmaması halinde, Bakanlık tarafından 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 15 ve 20. maddelerindeki yaptırımlar uygulanmaktadır.

  Temizleme İşlemi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:
  •Temizlenecek araç ya da ekipmanda en son taşınan kimyasalın cinsine uygun temizleme yöntemi seçilerek aracın ya da ekipmanın kimyasallardan tamamen arındırılması sağlanmaktadır.

  Bu işlemler sonucunda açığa çıkan atık suyun ise; tesisin arıtma tesisinde arıtılarak ya da en yakın arıtma tesisine iletilerek bertarafı sağlanmaktadır.
  Taşınacak ürünün bir önceki ürünle aynı olması veya sürekli aynı ürünü taşıyan araçlar için temizleme zorunluluğu, taşınan ürünün ve taşıyan aracın özelliğine bağlı olarak taşıyıcı ve üretici tarafından belirlenir. Taşınan ürünün değişmesi halinde temizleme zorunludur.  Temizleme Tesisleri Aşağıdaki Özelliklere Sahip Olmakla Sorumludur:
  1. Tebliğ standartlarına göre aşağıdaki teknik donanıma sahip olmakla ve bu donanım ile temizliğinin yapılmasını sağlamakla,
  (a) Temizlenecek ürünlere göre yeterli kapasiteye sahip buhar kazanı.
  (b) Basınçlı sıcak ve soğuk su desteğini sağlayacak pompa sistemi.
  (c) Temizleme işlemi sırasında tank veya kap içine girecek ve küresel yıkama yapılmasını sağlayacak dönerli yıkama başlığı.
  (ç) Temizleme işlemi sırasında kullanılacak yıkama kimyasallarının uygun dozajı için dozajlama sistemi.
  (d) Temizleme işleminde kullanılan su için su işleme sistemleri (kireç alıcı, bakterilerden arındırma ve diğerleri).
  (e) Temizlenecek ürünlerin teknik bilgi formlarındaki önemli bilgileri kapsayacak ve bu ürünlerin nasıl temizleneceğini belirten temizleme prosedürleri.
  (f) Kanunlarla belirlenen deşarj değerlerini sağlayacak evsafta arıtma tesisi.
  2. Temizleme sonrasında Temizleme Belgesini doğru bilgiler ile düzenleyip vermekle,
  3. Atık su arıtma tesisini kurarak atık suyunu 31/12/2004 tarihli ve 25687 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda arıtmakla,
  4. Oluşacak atıkları Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda bertaraf etmekle,
  5. Oluşacak tüm kayıt ve belgeleri Bakanlığa ibraz etmekle,
  6. IBC ve diğer taşıma kapları temizliğinde Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin gerekli maddelerine uygun bildirim yapmakla ve Bakanlığın belirlediği temizleme etiketini temizlenen kaba kaybolmayacak şekilde iliştirmek ile.
  Ülkemizde, kimyasal taşıyan donanımların temizlenmesi hakkında bilinç günden güne yükselse de henüz yeterli düzeye ulaşmış değildir.
  Dolayısıyla KTTD; faaliyet alanındaki seminer, panel, fuar vb. oluşumlarda yasal mevzuat ve uluslararası standartlara uygun çalışmanın önemini ifade ederek, temizleme işinin; derneğimize üye olan, lisanslı ve profesyonel çalışan geri dönüşüm tesislerinde yapılması gerekliğini vurgulamaktadır.

   ​​​ Çağla Sinem Özgen Alemdar
                                Çevre Mühendisi
                                KTTD Genel Sekreteri
                                Kimyasal Taşıma Araçları
                                Temizleyicileri Derneği


   

Randevu

Randevunuz Alınmıştır. Size Döneceğiz
Submit

berrtankeryikama.com

Şazi Bey Mahallesi, Odun Ambarı Mevki 2.Mahrukatcılar Caddesi No:23 Onikişubat/Kahramanmaraş

HARİTADA AÇ